Správa nemovitostí

Výpočet ÚRS + Kubix

Představujeme Vám náš

AgendService

jež zahrnuje 2 základní služby:

  1. Rychlé ocenění výkazu výměr

  2. Tvorba hrubého stavebního rozpočtu (např.  pro žádost o hypoteční úvěr)

1. Rychlé ocenění výkazů výměr

Je vám tento formát výkazu výměr povědomý? Trávíte x hodin jeho vyplňováním, řádek po řádku, už Vás to nebaví a chcete pracovat efektivněji? 

Máme pro Vás řešení. 

První službou z našeho projektu AgendService je, že nám tento výkaz pošlete, a my za Vás doplníme ceny ke všem položkám, které databáze ÚRS obsahuje.

Výjimkou jsou takzvané R – položky (rozdílové), jejichž ceny si musíte sami stanovit, jelikož pro ně neexistuje žádný předpis a měli by být specifikovány v projektové dokumentaci předložené investorem. 

Poznáte je tak, že za kódem mají většinou R, R0 nebo R00 – TYTO POLOŽKY NEOCEŇUJEME!

Co je to databáze ÚRS?

Databáze ÚRS je cenová soustava více než 100 000 různých prací a materiálů, jejichž ceny se aktualizují 2x za rok. Každá položka má konkrétní specifikaci, tudíž vždy máte jasno, co daná položka zahrnuje nebo ne. Nestane se vám tedy, že byste například prohráli hádku s investorem o tom, co je nebo není zahrnuté v ceně konkrétní položky, protože jejich specifikace a způsob měření jsou veřejně dostupné na portálu ÚRS.

Ceny ÚRS zahrnují přímé i vedlejší náklady na realizaci, od mezd pro zaměstnance, přes materiál, po použití mechanizace, včetně vašeho zisku. Tyto ceny Vám spolehlivě pokryjí náklady na vyhotovení položek z rozpočtu.

Jak to funguje?

Dostanete od investora tzv. slepý rozpočet (ve formátu vyobrazeném na obrázku vedle, poznáte ho pode modré ikony Kr  v levém horním rohu).  Ten nám pošlete a my Vám ho obratem vyplníme cenami z databáze (ocenění).

Kdyby však každý dával do výběrových řízení cenu ÚRS, vybírání by bylo složité, neboť by každý podával stejnou nabídkovou cenu.

Po tom, co Vám odešleme vyplněný slepý rozpočet, uvidíte, na kolik by daná zakázka vyšla podle normovaných cen. Vy ale víte, že abyste zakázku vyhráli, musíte to zvládnout levněji, nebo víte, že to levněji umíte, v ten moment nám napíšete cifru, na kterou se chcete ve finální ceně bez DPH dostat, a my Vám podle toho výkaz přizpůsobíme během několika málo chvil (úprava ceny), místo toho, abyste ručně přepisovali ceny u každé položky zvlášť a trávili u toho zbytečně mnoho hodin.

Proč by to mělo být výhodné?

Výhoda naší služby je v úspoře Vašeho času. Používáme program Kros 4, který takové úlohy, jako doplnit ceny, nebo upravit ceny zvládá na pár kliknutí, avšak pro firmy nebo řemeslníky, kteří se nevěnují aktivně nebo primárně rozpočtování, se může jednat o velmi nákladnou investici, jelikož licence na rok stojí mnoho desítek tisíc. Proškolení rozpočtáře pro operování s programem pak skoro dvakrát tolik, tudíž si to nemůže dovolit každý a ne každému se to vyplatí.

Ocenění jiného formátu VV

Ne vždy však máte VV ve zmiňovaném „krosáckém“ formátu. Umíme ocenit i jiné formáty, avšak podmínkou je, že budou obsahovat základní údaje k položkám, jako je plný popis nebo kód. Výstup z ocenění pak dostanete v excelu již ve formátu programu Kros 4, nikoliv ve Vašem zadání.

Vždy nám ho můžete poslat, pokud nebude obsahovat potřebné náležitosti, napíšeme Vám, že ho ocenit nezvládneme.

Zaváděcí ceny (ceny bez DPH)

Zajímavost:

Aktuální situace na trhu je taková, že nabídka převyšuje poptávku, takže momentální trend je soutěžit zakázky cca 20% pod cenou ÚRS.


2. Tvorba hrubého stavebního rozpočtu (např.  pro žádost o hypoteční úvěr)

Druhou z našich služeb je tvorba hrubého stavebního rozpočtu.

Jak to funguje?

Vy nám pošlete projekt, a my Vám obratem pošleme hrubý rozpočet realizace, vytvořený v aplikaci Kubix.

Nejedná se o plnohodnotný stavební rozpočet, či soupis prací, ale má orientační charakter. Díky soustavě ÚRS je ale dostačující například při vyřizování hypotečního úvěru, kdy máte projekt, a Vaše banka chce vědět, na kolik přijde jeho realizace.

Tato služba může být také využita firmami, které dostanou projekt, a místo zdlouhavých propočtů osloví nás. My dodáme 3 cenové varianty, které se budou lišit podle rozsahu TZB.

Zaváděcí cena (ceny bez DPH)

Poznámka:

Aplikace Kubix zatím nepodporuje rozpočty na rekonstrukce.

Chcete provést výpočty pro Vaši stavbu? Napište nám zde.

Ocenění Kros4 formátu 250,- Kč

Ocenění jiného VV formátu 300,- Kč

Úprava ceny 100,- Kč

Vložte soubor. Pokud je souborů více, použijte Úschovnu a do textu pošlete odkaz.